Taş Görünümlü Duvar Kaplama - duvarpanelleri.com

Günümüzde görsellik ve tasarım markaların ön plana çıkması için önemlidir. İyi bir izlenim bırakmak için mekânların göze hitap etmesi gerekir. Bu amaçla evler, iş yerleri, oteller ve kafelerin dekorasyonunda farklı uygulamalara başvurulur. Taş kaplama bu uygulamalarda en sık kullanılan dekorasyon malzemelerinden biridir. Mekânların gerçek görünümlü öğeler kullanılarak samimi bir hava oluşturmayı sağlar.
Doğal taş duvar kaplama sayesinde çok eski yıllardan günümüze kadar gelen taşın otantik görüntüsü günümüze taşınmıştır. Görünümü doğada belirli bir süre kalıp, ilgi çekici bir görünüme sahip olan taşlardan ilham alınarak tasarlanmıştır.

taş görünümlü duvar panelleri

Taş Duvar Kaplama Özellikleri
• Taş duvar kaplama dekoratif görüntüsü ile kullandığınız mekâna kolayca uyum sağlar. Çalışma odası, yatak odası gibi yerlerde kullanıldığında göz yormaz. Mekâna duvar rafı, saat gibi aksesuarlar eklenerek dekorasyon tamamlanabilir.
•Modern görünümünün yanı sıra sağlığınız için de mantıklı bir seçimdir. İçeriğinde insan sağlığına zararlı kimyasal madde bulunmaz.
•İstenilen boyutta ve renkte doğal taş görünümlü duvar kaplama modelleri bulunabilir. Ürünler genel olarak 130cm*300cm ölçülerde üretilmektedir. Uygulanacak alanın ölçülerine göre kesilebilir. Kaplanacak alanın düz ve pürüzsüz olması kusursuz bir montaj için kolaylık sağlar. Vidalama işlemleri yapılarak montaj işlemleri tamamlanabilir. Bu işlemi deneyimli bir ustanın yapması önemlidir.
•Ateşle temas ettiğinde tutuşmaz ve alevlerin büyümesinin önüne geçer.
•İç ve dış cephe duvar kaplama modelleri dayanıklı olmalarıyla da ön plana çıkar. Farklı hava koşullarına çatlama, kırılma gibi istenmeyen durumlar gözlenmez. Ürün içeriği fiberglass olduğundan su geçirmez özelliğine sahiptir. Sürtünmeye karşı dayanıklıdır. Temizliğinin yapılması da son derece kolaydır. Sahip olduğu rengi üst düzey boya kalitesinden dolayı uzun süre korur, bu sayede yıllar geçtikçe görsellikten ödün vermenize gerek kalmaz.
•Kullanıldığı alanda ısı yalıtımına da azda olsa katkı sağlar. Mekânın dekorasyonunda değişiklik yaptığınızda taş desenli duvar panellerini de istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu işlem için tüm su bazlı mat boya türlerini kullanabilirsiniz.

taş görünümlü duvar kaplama

Taş Duvar Kaplama Üstünlükleri
Normal taşın istenilen alana uygulanması uzun sürecektir. Taş duvar kaplama modellerini se monte etmek ve sökmek son derece kolaydır. Taş duvar kaplama modelleri hafif bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde uzun yıllar kopma sorunu yaşamadan kullanılabilir. Normal taş ağır olduğu için zamanla kopma sorunu gözlenebilir. Hasarı gidermek için ekstra masraf yapmanız gerekir. Oysa duvar kaplamada meydana gelebilecek bir hasarı tamir etmeniz cebinizi yormayacaktır. Normal taş monte edildiği alanda extra fazla yer kaplarken, taş desenli duvar panelleri kalınlık açısından alandan tasarruf etmenizi sağlar. Fiyatlar seçilen ürüne ve kaplanacak alanın boyutuna göre değişecektir. Ölçüleri aldıktan ve seçmek istediğiniz ürünü belirledikten sonra fiyat bilgisi alabilirsiniz.Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Cafe restaurant taş duvar panelleri

duvar taş kaplama örnekleri