Fiberglass Duvar Panelleri - Duvar Panelleri

Fiberglass duvar paneli, polyester, mastik ve doğal taş tozundan üretilmiştir. Dokusu itibariyle doğaya özgü beton, tuğla ya da taş hissi vermektedir. Taşa göre iyi bir alternatiftir. Zaman içerisinde doğal taşta solma, yosun, rutubet, dökülme ya da kırılma gözlenebilir. Panelde ise bu istenmeyen durumlar gözlenmez. Alev alması zor, yangına dayanıklı bir malzemedir. Bu özelliğinden dolayı soba arkasında bile kullanılabilir.

Fiberglass duvar panelleri
Fiberglass duvar panelleri

 

Fiberglass Duvar Paneli Özellikleri
Fiberglass duvar paneli iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılabilir. İnce bir yapıda olmasına rağmen mukavemeti yüksektir. Darbeleri absorbe ederek dayanıklılığını sürdürür.
Ultraviyole gibi zararlı ışınlara karşı korumalıdır. Benzerleri olan doğal taş, tuğla ya da beton ağırdır. Oysa fiberglass duvar paneli m2 başına ortalama 6-7 kg ağırlığında olup, hafiftir.
Paneller kaplamak istediğiniz alana göre kesilebilir. Kaplama yapmanın zor olduğu alanlara kolaylıkla uygulanabilir.  Temizlenmesi, yıkanması ve silinmesi kolaydır. Renginde herhangi bir solma meydana gelmez. Su ve neme karşı dayanıklı olan fiberglass duvar paneli mutfak, banyo gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
Fiberglass duvar paneli insan sağlığına zarar vermeyen çevreci yapıdadır.
Kanserojen madde içermez. Desen oluşturulurken panellerin birleşim yerlerinde taş tozu içeren özel mastik dolgu kullanılmaktadır, bu da bir bütün olmasını sağlamaktadır.

Fiberglass Duvar Paneli Avantajları
Fiberglass duvar paneli, dübel ve vida yardımıyla istenilen mekâna kısa zamanda monte edilebilmektedir. Ofis, spa, otel, kafe, mağaza gibi mekanlara uygulanmaktadır. Hafif yapısı sayesinde portatif standlara da uygulanabilir. Birçok marka tanıtım standlarında bu ürünü kullanmaktadır.
Fiberglass panel profillerinden sütun ve kemer oluşturulabilmektedir. Bu sayede ara bölme duvarlar, şömine, tonoz gibi uygulamalar yapılmasına imkân sağlar. Fiberglass duvar paneli silindirik yüzeyler oluşturulabilecek kadar esnek bir yapıya sahiptir.
Tavanlara taş kaplama yapılması oldukça maliyetli ve risklidir. Fiberglass duvar paneli ise tavanın yapısına göre doğrudan ya da bükümlü profiller üzerine kavis verilerek tavana monte edilebilir.
Uygulama sırasında yüzeyde vida delikleri oluşturulur. Bunun dışında yüzeye zarar vermez.
Görüntü ve dokusuyla doğal olan ile aynı performansı gösterir. Taş, tuğla ya da beton gibi uygulamaların olumsuz yönlerini ortadan kaldırır. Binaya ekstra ağırlık bindirmez ve montajı sırasında onlarda olduğu gibi inşaat kirliliği ortaya çıkmaz.
Geniş bir uygulama alanına sahiptir, sıvası bitmiş tüm yüzeylere uygulanabilir. Kullanıldığı yerde boya ve izolasyon gibi ekstra maliyet gerektiren işlemlere gerek kalmaz. Monte edilmesi kolay olduğu gibi, sökülmesi de kolay ve minimum maliyetlidir. İnce bir yapıya sahip olduğundan delinmesi ve kesilmesi kolaydır. Bu sayede üzerine ışık, çerçeve gibi istediğiniz dekoratif malzemeyi asabilirsiniz.
Su ve nemden etkilenmeyen yapısı sayesinde rutubetin oluşmasına imkân vermez.

Fiberglass Duvar Paneli Hakkında Merak Edilenler
Firmamız bünyesinde satılan fiberglass duvar paneli numunelerinden talep edebilirsiniz. 40 cm x50 cm ölçülerinde bu panelleri uygulamak istediğiniz alanda deneyebilirsiniz. Dokusunu ve rengini inceledikten sonra beğenirseniz siparişinizi oluşturabilirsiniz. Siteden ürünü kullanacağınız yerin ölçüsünü metrekare alanına girdiğinizde ne kadar panel gerektiği sistem tarafından hesaplanacaktır. Hesaplanan panellerin kaplayacağı toplam alan duvar alanınızdan fazla olabilir. Ürünler belirli ölçülere göre üretildiği için montaj sonucu ürünün bir kısmı fire verebilir. Kalan bu parçalar firmamız tarafından alınmamaktadır. O nedenle başka bir yerin dekorasyonunda kullanmanız önerilir. Fire payınızı azaltmak istiyorsanız metre kare alanınızı artırabilirsiniz.
Sitede gözlenen duvar panelleri ile ürün arasında renk tonu gözlenebilir. İstediğiniz ürünü numune yardımıyla inceleyebilirsiniz.
Fiberglass duvar paneli yalıtım malzemesi değildir. Buna rağmen kullanıldığı yerde ısı ve ses yalıtımına katkı sağladığı görülmüştür. Yapısı gereği -30 ile +80 derece arasında herhangi bir deformasyona uğramadan kalabilmektedir.
Firmamızda satılan fiberglass duvar paneli uzun ömürlü olup, 10 yıl garantilidir.
Panellerin çevreye ve insan sağlığına zararı bulunmadığı sertifikayla sabittir.
Firmanın montajlama hizmeti bulunmamaktadır. Alanında deneyimli duvar ya da montaj ekibi bularak bu işlemi yaptırabilirsiniz. Dilerseniz firmamız da size bu konuda yardımcı olabilir.
Zaman içerisinde satın aldığınız panelin rengini değiştirmek isterseniz boyamanız mümkündür. Bu sayede dekorasyonunuz yenilenirken duvar paneli de oraya uyum sağlayacaktır.

Fiberglass Duvar Paneli İade Şartları
Siteden istediğiniz fiberglass duvar paneli seçeneğini sepetinize ekleyip, sonraki adımları izleyerek satın alabilirsiniz. Siparişini tamamladıktan sonra fatura kesilene kadar cayma hakkına sahipsiniz. Bu aşamada siparişi iptal edebilirsiniz. Fatura kesildikten sonra ise malzeme üretim sürecine girecek, daha sonra teslimat aşamasına geçilecektir. Bu aşamalarda iade yapmak isterseniz %20 cayma bedeli uygulanarak, toplam tutarın %80’i size verilecektir. Belirlenen oranlar ayıplı mal için geçerli değildir. Satın aldığınız siparişin tamamı yerine bir kısmını iade etmek isterseniz %25 cayma bedeli uygulanacaktır. Bu şartlar nedeniyle fiberglass duvar paneli sipariş etmeden önce numune alarak prova yapmanız önerilir.
Firmamız uygun fiyat, yüksek performans ve hızlı gönderim politikasına göre çalışmaktadır. Sipariş masrafları ve özel üretimi yapılan ürün cayma bedeli olmadan iade alındığında ürünün stoklanması ve tekrar satışa sunulması bu politikayı ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle cayma politikası uygulanmaktadır. Firmamız iade koşullarının oluşmasına enden olacak herhangi bir durum oluşmaması ve müşteri memnuniyeti sağlamak için çalışmaktadır.